banner
mail

Bazar:

banner

Video:
Lanškroun 2002

video
Valid HTML 4.01 Transitional
Foto Náměšť

XXVII. Zámecký vrch

Bronz pro Kart Arena Racing Team ze Zámeckého vrchu

MMČR – Zámecký vrch, Náměšť n. Oslavou: 3.–4. 5. 2008

Díky opravě povrchu brněnského okruhu se letos nekonal tradiční závod Brněnský drak a tak se prvním letošním podnikem MMČR v závodech automobilů do vrchu stal 27. ročník závodu Zámecký vrch – Mann Filter. Závod probíhal na klasické trati, stoupající kolem zámku v Náměšti nad Oslavou, přičemž bylo nutno překonat převýšení 125m a při délce trati 2030m.

První tréninkové sobotní jízdy byly spíše seznamovací, protože to byl pro mnohé účastníky letošní vůbec první závodní start a pro některé závodníky také na nové závodní technice. Bylo tak potřeba vyzkoušet vlastní nastavení vozů pro závod a seznámit se po zimní přestávce opět se závodní tratí.

Kart Arena Racing Team opět nasadil dva vozy Peugeot 306 RS do skupiny Super Production (dále jen SP), ale podstatnou změnou v týmu je nasazování nových jezdců Jiřího Špalka a Jaroslava Hloucha, když se Milan Zahradníček rozhodl v letošním roce nestartovat. Oba jezdci se pravděpodobně budou v letošní sezóně střídat na druhém voze vedle „matadora“ Tomáše Kusého.

Po tréninkových jízdách, které proběhly za polojasného slunečného počasí, byl nejrychlejší Martin Jerman z Dekra Racing Teamu (čas 1:07,770), před Jiřím Losem ml. (1:08,030), který letos startuje za nový Racing team 3L. Na třetí a čtvrté pozici již byli jezdci Kart Arena Racing Teamu v pořadí Tomáš Kusý a Jiří Špalek.

Do první závodní jízdy nečekaně zasáhlo počasí, když se přes Náměšť nad Oslavou přehnala, dešťová přeháňka, která pořádně „zamíchala“ pořadím v cíli. Naštěstí celá skupina SP již jela na mokré trati, takže souboj v této skupině se konal za relativně shodných podmínek, což se nedá říci o jiných skupinách. Po první jízdě ve skupině SP ujal vedení Jiří Los ml. s vozem Opel Astra OPC o 1,57 sekundy před Tomášem Kusým a na třetí příčce se usadil Martin Jerman se svou „tovární“ Alfou Romeo 147, který za jezdcem Kart Arena Racing Teamu zaostával 0,97 sekundy. Jiří Špalek uzavíral startovní pole skupiny SP, když se před něj probojovala také Gabriela Jermanová na voze Opel Astra OPC. Do druhé závodní jízdy trať oschla a na suchých pneumatikách všichni účastníci podstatně zrychlili. Bohužel jezdec Tomáš Kusý se propadl na třetí pozici za Martina Jermana. Ale druhý jezdec Jiří Špalek zrychlil a dotáhl se k bramborové pozici na 1,94 sekundy, když z mokré jízdy ztrácel již 7,04 sekundy. Třetí jízda byla naštěstí pro skupinu SP také „suchá“. Přestože Tomáš Kusý proti druhé jízdě ještě zrychlil o 1,5 sekundy a zajel svůj nejlepší čas dne 1:08,57, stačilo to pouze na třetí příčku. Zato druhý jezdec Jiří Špalek velmi příjemně překvapil a dokázal opět zrychlit o další 2,6 sekundy a jeho nejlepší čas 1:09,77 ho posunul na čtvrtou pozici před Gábinu Jermanovou. Dalším skupinám jedoucím po skupině SP počasí připravilo další překvapení a to v podobě deště s kroupami.

Výsledky 1. závodu MMČR sk. SP: 1. Jiří Los ml. (součet 3:31,210), 2. Martin Jerman (3:31,480), 3. Tomáš Kusý (3:34,020), 4. Jiří Špalek (3:42,610), 5. Gabriela Jermanová (3:56,270), 6. Lukáš Vojáček (DNS).

Tomáš KusýJiří Špalek

Nedělní ráno bylo chladné, ale slunečné. Všichni věřili, že nedělní závod se obejde bez hrátek přírody, a že slunečné počasí vydrží po celý závodní den.

Místo Jiřího Špalka do nedělního klání ve skupině SP nastoupil třetí jezdec Kart Arena Racing Teamu Jaroslav Hlouch, který po tréninkových jízdách těsně zaostával za Gabrielou Jermanovou na páté pozici. Stejně jako v sobotu byl snejrychlejší Martin Jerman před Jiřím Losem ml. a Tomášem Kusým.

Do samotného závodu se dalo očekávat další zrychlení proti sobotě, protože po pěti sobotních a dvou nedělních tréninkových jízdách už jezdci přišli i na ty drobné rezervy, kde lze na trati ještě zrychlit. Po první závodní jízdě se vlastně ustanovilo pořadí shodné s rozložením sil v tréninku a to: Jerman, Los, Kusý, Jermanová, Hlouch.

Jaroslav Hlouch

Nedělní závod nakonec nikdo z účastníků nedokončil, protože byl závod pro těžkou havárii ke konci první jízdy přerušen a poté také ukončen. Bohužel tuto těžkou havárii jezdec Miroslav Fajkus nepřežil.

Kart Arena Racing Team zve všechny příznivce závodů automobilů do vrchu na další závod domácího šampionátu, který se pojede v Ústí nad Orlicí ve dnech 24.–25. 5. 2008


Tisková zpráva Kart Arena Racing Teamu,
v Brně 5. května 2008 -ms-

FOTOGALERIE
Zámecký vrch 2008

Fotogalerie akce
ram ram ram